Різновиди копчення: холодне і гаряче копчення

Копчене м'ясо доповнює меню підприємств громадського харчування, особливо пивного бару або вуличної точки фаст-фуду. Копчені продукти користуються широкою популярністю серед гурманів усього світу. Їх цінують за унікальний смак. Копчені ковбаса, шинка і, навіть, сир - усі вони сильно відрізняються своїми смаковими та ароматичними властивостями від своїх аналогів, приготованих іншим способом. Цінність копчених продуктів в їх консерваційних властивостях. Саме здатність до тривалого зберігання продуктів після копчення багато у чому переплітається із їх позитивним впливом на організм. І справді, дим, яким обробляють продукти при копченні, володіє яскраво вираженими бактерицидними властивостями. Після такої обробки у продуктах не залишається мікроорганізмів, що спричиняють гниття, а, також, мікробів, що можуть привести до харчового отруєння.

Якщо Вам необхідно придбати копчене м'ясо оптом, рекомендуємо замовляти його у перевіреного та надійного виробника. ТОВ „ВКП „Прилуки-Агропереробка" - велике, сучасне підприємство з виробництва м'яса та субпродуктів. Завдяки оснащенню висококласним технологічним обладнанням і дотримання норм і вимог законодавчо-нормативних документів наша продукція залишається затребуваною на українському ринку.

Головними відмінностями копчення від інших видів теплової обробки є те, що весь продукт обробляється саме димом. Не температурою, як при смаженні, не відкритим вогнем, як при запіканні на вогнищі, не киплячою водою, як при варінні. А саме димом. При цьому, копчені продукти можуть розташовуватись на різній відстані від джерела диму, і, відповідно, у місцях із різною температурою. Залежно від цих факторів, розрізняють декілька видів копчення: гаряче копчення і холодне копчення.

При гарячому копченні продукт піддається не тільки впливу диму, але і термічній обробці. Тому потрібна підтримка температури від 60 до 120 градусів і вище. Гарячий спосіб попередньої обробки не вимагає. Маринувати або солити м'ясо – справа смаку, існують різні рецепти. При гарячому способі продукт виходить ніжним, м'яким і соковитим. Він відразу ж готовий до вживання в їжу. Але зберігається недовго: при температурі + 2-4 градуси – не більше тижня.

Холодне копчення являє собою метод приготування, що забезпечує продуктам пікантний смак, приємний аромат і тривалий термін зберігання - від 1 місяця до 2-3 років. В процесі холодного копчення відбувається обкурювання їжі димом з температурою від 18 до 25 градусів. Це призводить до зневоднення їжі і насиченню її коптильними речовинами, які мають антисептичну дію. Тривалість холодного копчення - від 8-10 годин до декількох днів в залежності від габаритів продукту. Методом копчення найчастіше обробляють ковбасу.

Холодне копчення, хоч і є більш тривалим і складним, але має явні переваги. Продукція зберігає в собі поживні речовини, володіє яскравим смаком і тривалим терміном придатності. В процесі подібної обробки продукт втрачає вологу і масу, але зберігає корисні речовини і жири, його смак стає більш насиченим і пікантним, з'являється приємний аромат димку. Структура м'яса, сала або риби ущільнюється, тому продукт не розвалюється в процесі нарізки. Поверхня їжі трохи підсихає і покривається апетитною коричневою скоринкою, термін зберігання продукту помітно збільшується.