Свинячі субпродукти - що до них відноситься?

Звичайно, при переробці туш забійних свиней отримують не тільки м'ясо і сало, а й внутрішні і зовнішні органи, що становлять цінність для їжі і носять назву субпродукти. Купити їх можна для приготування різних страв. Що відноситься до субпродуктів?

Перш за все, необхідно зазначити, що свинячі субпродукти розділені на дві категорії. До першої категорії належать язик, печінка, нирки, мозок, серце свиняче. Субпродукти 2 категорії включають голову, стравохід, легені, селезінку, трахею, ноги, вуха, хвости і шлунок. Існує ще й група технічних субпродуктів, тобто тих, які не мають цінності для їжі. До неї входять статеві органи, а також інші частини тіла, не задіяні в приготуванні їжі.

Існує ще поділ за морфологією частин. М'якотні субпродукти - це нирки, печінка, серце, язик, мозок, селезінка, обріз. До слизових субпродуктів належить шлунок. Вовняними називають голови в шкурі, вуха і ноги.

Крім того, виділяють і класифікацію на групи залежно від виконуваних за життя цим органом функцій. Розрізняють три групи. У першу потрапили органи, які при житті не виконували функцій руху, - нирки, печінка, легені, головний мозок, селезінка. Їхньою основною складовою є сполучна тканина, в якій проходять нерви, лімфатичні і кровоносні судини. До другої групи увійшли органи, які виконували рухові функції при житті - це серце, діафрагма, шлунок. До їх складу, крім сполучної, входить велика кількість м'язової посмугованої або непосмугованої тканини. До третьої групи відносяться зовнішні частини туші - голова, ноги, вуха, хвіст та ін. У їхній будові переважає сполучна і жирова тканина з кістками.

Найбільшою енергетичною цінністю серед субпродуктів зі свинини володіє язик, трохи меншою - печінка. Багато із субпродуктів містять в своєму складі чималий відсоток колагену і клейких речовин. Із них роблять холодець або сальтисон. Печінка служить для виготовлення ковбас, паштетів, других страв, кладеться в якості начинки для пирогів. Нирки потрібні для перших, других страв і різних делікатесів. З язиків смачними виходять другі страви, копчені ковбасні вироби і консерви. Оскільки серце свиняче має розвинену щільну м'язову тканину, то добре підходить для паштетів, других страв, ліверних ковбас, консервів. Із легень роблять фарш для низькосортних ліверних ковбас. І навіть хвости можуть послужити для виробництва бульйонів і консервів.

Свиняча голова є хорошою основою для приготування тушкованих страв, холодцю, супів, закуски, а також для запікання.

Отже, свинячі субпродукти не можна вважати відходами, з них можна приготувати чимало корисних страв. Замовити їх можна в компанії «Прилуки-Агропереробка». Гарантуємо високу якість цих продуктів.