Свинячі напівтуші - на що звернути увагу при покупці?

Закупівля свинини часто цікавить підприємців, заняттям яких є продаж свинини роздрібним клієнтам, а також її переробка в напівфабрикати і готові продукти. Одним із зручних варіантів закупівлі є замовлення напівтуш.

Свинячі напівтуші вважаються матеріалом для подальшої розрубки свині згідно з стандартизованою класифікацією з отриманням уніфікованих частин. Однак підлягають певному поділу на категорії і самі напівтуші свинячі. Україна використовує класифікацію з 6 категоріями, на які діляться туші, виходячи з розмірів та походження.

Кращою є перша категорія, до якої відносяться туші свиней-молодняка. У них зазначають гарний розвиток м'язів на спині і тазостегнової частини. Шпик є щільним і має білий колір, іноді зі злегка рожевим відтінком. Між 6 і 7 ребрами обов'язкова наявність 2 і більше шарів м'язових волокон. Довжина становить не менше 75 см. При виборі як цілої туші, так і напівтуші для визначення якості звертають увагу на стан шкіри. Небажаним є наявність ділянок з пігментацією, поперечних складок, припухлостей, гематом, а також інших травм, які могли б досягати підшкірної тканини. Можуть бути присутніми не більше 3 контрольних розрізів. Вага всієї туші становить 47-75 кг. Шпик між 6-7 ребрами становить до 2 см.

Друга категорія утворена тушами м'ясних свиней і поросят. Вона ділиться на власне туші м'ясних свиней і поросят. Туші першого виду важать 39-98 кг, товщина шпику у них не перевищує 3 см. Другий вид важить 12-39 кг, і шпик повинен мати до 1 см товщини.

До третьої категорії відносяться, як і в першій, туші молодняка, проте значно більші. До розрубування на напівтуші такі свині важать до 113 кг, а при знятій шкурі - до 91. Шпик над остистими відростками 6-7 хребців перевищує товщину 3 см.

У четверту категорію входять туші кнурів і свиноматок. Туші лежаків повинні важити більше 113 кг, для свиноматок рамок не встановлено. Шпик повинен бути не тонше 1 см.

У п'яту категорію включають туші поросят-молочників. Відповідно, знову ж при виборі туші або напівтуші приділяють увагу стану шкіри, щоб визначити, чи не закололи порося через хворобу або травми. Остисті відростки і ребра не повинні виступати, що свідчить про достатню вгодованість. Вага повної туші становить 3-7 кг.

У шосту категорію потрапляють туші хрячка, які важать до 45 кг і мають шпик більше сантиметра.

Так що цілком реально купити напівтуші свинячі хорошої якості, ретельно оглянувши зовні і оцінивши відповідність категоріям за вагою та розміром шпику. Для цього вам треба звернутися в компанію «Прилуки-Агропереробка», відвідавши сторінку на порталі «Укрбізнес».