Буженина зі свинини - основні правила приготування

Досить давньою і тим не менш корисною їжею є буженина. Ціна на неї виправдана користю і смаковими якостями.

Буженина зі свинини - це великий шматок м'яса без кістки, запечений в духовці або ж по-особливому зварений. Назва страви походить від слов'янського слова, що означає «коптити».

Про те, як приготувати буженину є багато рекомендацій в інтернеті. Необхідно пам'ятати, що страву роблять з молодої свинини. Оскільки потрібно вибрати досить великий шматок м'яса без кістки, то приготувати буженину зі свинини краще з таких частин як вирізка і окіст. Шматок беруть разом зі шкірою. Цікавим нюансом є
зіскоблювання шкіри, яку треба відвернути, але не видаляти повністю. Якщо шматок дуже грубий і щільний, то для розм'якшення можна шприцом впорснути всередину невелику кількість звичайного розчину солі. Як можна глибше неохідно втирати в м'ясо сало і часник для ситності. Більш поверхневе натирання виконується сіллю і чорним перцем для надання аромату і смаку. Також з прянощів в підшкірне сало можна додавати трохи гвоздики для приємного і спокусливо-апетитного аромату. Залишеною шкірою після цих приготувань щільно обертається м'ясо, його можна і підв'язати мотузкою природного походження, наприклад, шпагатом. Потім шматок вариться з додаванням у воду перцю горошком, лаврового листа та інших спецій. Вогонь повинен бути помірним, м'ясо повністю покривається водою, каструля накрита кришкою. Не можна доливати воду в процесі варіння, пінку, що утворилася при кипінні, акуратно знімають з поверхні води.

Запечена буженина іноді робиться з маринованого м'яса, в яке можуть закладати зубчики часнику або інших овочів. Шматок необхідно натерти маслом, полити соусом. Доцільно і використання багатьох видів спецій. Кладуть напівфабрикат в уже розігріту духовку, попередньо щільно загорнувши у фольгу, щоб не тікав сік і м'ясо не тверділо. Постояти в духовці свинині необхідно приблизно годину або півтори. Готовність визначити дуже легко - якщо при проколі шкірки тече рожевий сік - м'ясо ще не готове, а якщо прозорий - вже готове. Для отримання скоринки в кінці випікання знімають верхню частину фольги.

Подають буженину в холодному або в гарячому вигляді. Добре підходить до смаженої картоплі та інших гарнірів. Зберігається страва в холодильнику 3-5 діб. Можлива заморозка з продовженням терміну придатності до місяця.

Безперечно, буженина зі свинини є корисною, оскільки містить цинк і магній, вітамін B12. А купити м'ясо свинини дешево можна в інтернеті на порталі «Укрбізнес» в компанії «Прилуки-Агропереробка». У нас тільки якісний і свіжий продукт.