Туша свині - основні частини і їхнє призначення

М'ясо - незамінне джерело білків та інших речовин, необхідних для організму людини. Одним з його поширених видів є свинина, сировиною для отримання якої служить туша свині. Вона складається з декількох частин, які мають свої особливості і служать для приготування різних страв.

Свинячі туші мають певну класифікацію залежно від віку та статі свині, проте незалежно від розмірів частин, розділення свинини підлягає деяким правилам, згідно з якими відокремлюються певні частини.

1) Почеревок - нижня частина живота свині від передніх лап до задніх. Загалом, тут розвинений шар підшкірної жирової клітковини, тому шматки є найбільш соковитими і містять багато сала. Дуже добре м'ясо з цієї частини підходить для копчення і смаження.
2) Кострецем називають задню частину спини, яка включає в себе хвіст. Її можна використовувати для випічки, тушіння, а також приготування підлив.
3) Вирізка - одна з частин свині, назву якої неправильно розуміють. Існує думка, що це будь-який шматок м'яса без кістки, однак це також певна зона тіла. Вона розташована приблизно посередині туші під шаром сала. Це невелика ділянка приблизно овальної форми, м'язи якої мінімально задіяні при русі тварини і тому м'язова тканина, як правило, дуже якісна і м'яка. Ця частина є найніжнішою, без хрящів і прожилок. Крім того, такому м'ясу властива низька жирність і калорійність.
4) Свиняча шия трохи схожа на вирізку, однак має не таку високу якість і часто служить для смаження шашликів і котлет.
5) Корейка - це м'ясо на спині уздовж хребта. Корейка без кісток називається карбонад. Зазвичай це довгасті шматки з можливою присутністю жирового проміжку. Добре підходить для шашликів і барбекю, приготування шніцелів.
6) Окіст, як частина ноги вище коліна, ділиться на передній і задній, однак найчастіше цей термін вживається саме для позначення задньої частини, сідниці. Використовують його для запікання в духовці.
7) Грудинка розташована по боках від черевного відділу позаду лопаток і більше припадає до смаку любителям сала. На шматках плоті можна бачити сліди її прилягання до ребер. Тут зазвичай незначно розвинений м'язовий шар, а краще жировий. Смачною є копчена грудинка для безпосереднього споживання або як інгредієнт для різних страв.
8) Рулька є ніжкою свині, основними елементами якої є м'язові і волокна сполучної тканини. Дуже смачним з цієї частини виходить холодець.

Звичайно, є й інші частини, проте вони другосортні і не дуже поширені в процесах приготування страв.

Корисно буде дізнатися, що свинина охолоджена оптом тепер доступна для онлайн-замовлень на порталі «Укрбізнес». Компанія «Прилуки-Агропереробка» реалізує якісне охолоджене і заморожене м'ясо, а також копченості, ковбаси і заморожені напівфабрикати.